Żywienie zbiorowe w jednostkach oświatowych i pomocy społecznej

Prawidłowe żywienie i dożywianie dzieci i młodzieży ma ogromne znaczenie dla właściwego ich zdrowia fizycznego i psychicznego. W dzisiejszym świecie, kiedy na dzieci, młodzież i również osoby dorosłe w znaczący sposób mają wpływ różnego rodzaju reklamy zachęcające do spożywania produktów typu fast-food, chipsów, batonów itp. W dużej liczbie rodzin zapomina się o racjonalnym żywieniu, co w przyszłości zaskutkuje chorobami określanymi jako cywilizacyjne (otyłość, nadciśnienie, etc.).

Dzieci i młodzież powinna otrzymywać posiłki wysokowartościowe, pokrywające w pełni zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia. Prowadząc w placówce stołówkę zobowiązanym się jest do stosowania z urzędu zasad racjonalnego żywienia.

Książka ta jest przeznaczona dla kierownictwa placówki, kierownika stołówki lub osoby odpowiedzialnej za jej prowadzenie oraz pracowników bezpośrednio zatrudnionych w przygotowywaniu posiłków. Znajdują się tutaj informacje z zakresu racjonalnego żywienia, planowania posiłków oraz wybranych zagadnień produkcji posiłków. Zaprezentowano receptury z wyliczeniem kaloryczności i niektórych wartości odżywczych oraz wybrane schematy technologiczne sporządzania potraw.

Okładka - Żywienie zbiorowe w jednostkach oświatowych i pomocy społecznej
  • ISBN: 978-83-923346-0-6,